Tak, jednak nie każdy rodzaj parkietu jest odpowiedni na tak uzbrojone podłoże. Klepki pod wpływem zachodzących zmian klimatycznych wnętrza na przestrzeni pór roku ulegają większym zmianom niż zwykły parkiet przyklejony do betonowej powierzchni.

Wybierając gatunek drewna należy pamiętać o tym by było ono jak najbardziej stabilne i jak najdłużej zachowywało swoje parametry techniczne ale także by współczynnik skurczy był jak najniższy. Pozwoli to na utrzymanie jednolitej posadzki bez przerw między klepkami przez cały rok.

Takie właściwości mają egzotyczne, bardzo twarde i odporne gatunki drewna jak iroko, merbau czy doussie ale także gatunki krajowe, takie jak jesion czy dąb. Zdecydowanie nie polecane są kładzione na ogrzewanie podłogowe parkiety z grabu, czy buku gdyż dosyć mocno się kurczą. Użytkowanie takiej podłogi wymaga pewnego wyczucia. Należy pamiętać, by ogrzewanie podłogowe włączać stopniowo, unikać gwałtownych skoków temperatury. Taka podłoga jest bardziej wrażliwa na wpływ wilgoci a w sezonie grzewczym mogą pojawiać się szczeliny, które latem zanikają.

Na ogrzewaniu podłogowym najlepiej się spisują parkiety dwuwarstwowe zwane potocznie finish parkietem. Parkiet na ogrzewanie podłogowe nie powianiem być grubszy niż 15mm.